-

Programul Cupei Mondiale de fotbal 2022

Cupa Mondială de fotbal 2022, care va avea loc în Qatar, va debuta cu meciul dintre echipa ţării gazdă şi Ecuador, duminică, de la ora 18:00 (ora României), pe Stadionul Al Bayt, în cadrul Grupei A.

Turneul final se va desfăşura în perioada 20 noiembrie-18 decembrie şi se va încheia cu finala, care va fi găzduită de Lusail Stadium.

Programul meciurilor, în ordine cronologică (ora României):

FAZA GRUPELOR

Duminică 20 noiembrie

Qatar - Ecuador (Al Bayt Stadium - Al Khor, 18:00), Grupa A

Luni 21 noiembrie

Anglia - Iran (Khalifa International Stadium - Ar-Rayyan, 15:00), Grupa B
Senegal - Olanda (Al Thumama Stadium - Doha, 18:00), Grupa A
SUA - Ţara Galilor (Ahmad Bin Ali Stadium - Ar-Rayyan, 21:00), Grupa B

Marţi 22 noiembrie

Argentina - Arabia Saudită (Lusail Stadium - Al Daayen, 12:00), Grupa C
Danemarca - Tunisia (Education City Stadium - Doha, 15:00), Grupa D
Mexic - Polonia (Stadium 974 - Doha, 18:00), Grupa C
Franţa - Australia (Al Janoub Stadium - Al Wakrah, 21:00), Grupa D

Miercuri 23 noiembrie

Maroc - Croaţia (Al Bayt Stadium - Al Khor, 12:00), Grupa F
Germania - Japonia (Khalifa International Stadium - Ar-Rayyan, 15:00), Grupa E
Spania - Costa Rica (Al Thumama Stadium - Doha, 18:00), Grupa E
Belgia - Canada (Ahmad Bin Ali Stadium - Ar-Rayyan, 21:00), Grupa F

Joi 24 noiembrie

Elveţia - Camerun (Al Janoub Stadium - Al Wakrah, 12:00), Grupa G
Uruguay - Coreea de Sud (Education City Stadium - Doha, 15:00), Grupa H
Portugalia - Ghana (Stadium 974 - Doha, 18:00), Grupa H
Brazilia - Serbia (Lusail Stadium - Al Daayen, 21:00), Grupa G

Vineri 25 noiembrie

Ţara Galilor - Iran (Ahmad Bin Ali Stadium- Ar-Rayyan, 12:00), Grupa B
Qatar - Senegal (Al Thumama Stadium - Doha, 15:00), Grupa A
Olanda - Ecuador (Khalifa International Stadium - Ar-Rayyan, 18:00), Grupa A
Anglia - SUA (Al Bayt Stadium - Al Khor, 21:00), Grupa B

Sâmbătă 26 noiembrie

Tunisia - Australia (Al Janoub Stadium - Al Wakrah, 12:00), Grupa D
Polonia - Arabia Saudită (Education City Stadium - Doha, 15:00), Grupa C
Franţa - Danemarca (Stadium 974 - Doha, 18:00), Grupa D
Argentina - Mexic (Lusail Stadium - Al Daayen, 21:00), Grupa C

Duminică 27 noiembrie

Japonia - Costa Rica (Ahmad Bin Ali Stadium - Ar-Rayyan, 12:00), Grupa E
Belgia - Maroc (Al Thumama Stadium - Doha, 15:00), Grupa F
Croaţia - Canada (Khalifa International Stadium - Ar-Rayyan, 18:00), Grupa F
Spania - Germania (Al Bayt Stadium - Al Khor, 21:00), Grupa E

Luni 28 noiembrie

Camerun - Serbia (Al Janoub Stadium - Al Wakrah, 12:00), Grupa G
Coreea de Sud - Ghana (Education City Stadium - Doha, 15:00), Grupa H
Brazilia - Elveţia (Stadium 974 - Doha, 18:00), Grupa G
Portugalia - Uruguay (Lusail Stadium - Al Daayen, 21:00), Grupa H

Marţi 29 noiembrie

Olanda - Qatar (Al Bayt Stadium - Al Khor, 17:00), Grupa A
Ecuador - Senegal (Khalifa International Stadium - Ar-Rayyan, 17:00), Grupa A
Ţara Galilor - Anglia (Ahmad Bin Ali Stadium - Ar-Rayyan, 21:00), Grupa B
Iran - SUA (Al Thumama Stadium - Doha, 21:00), Grupa B

Miercuri 30 noiembrie

Australia - Danemarca (Al Janoub Stadium - Al Wakrah, 17:00)
Tunisia - Franţa (Education City Stadium - Doha, 17:00)
Polonia - Argentina (Stadium 974 - Doha, 21:00), Grupa C
Arabia Saudită - Mexic (Lusail Stadium - Al Daayen, 21:00), Grupa C

Joi 1 decembrie

Croaţia - Belgia (Ahmad Bin Ali Stadium - Ar-Rayyan, 17:00), Grupa F
Canada - Maroc (Al Thumama Stadium - Doha, 17:00), Grupa F
Japonia - Spania (Khalifa International Stadium - Ar-Rayyan, 21:00), Grupa E
Costa Rica - Germania (Al Bayt Stadium - Al Khor, 21:00), Grupa E

Vineri 2 decembrie

Ghana - Uruguay (Al Janoub Stadium - Al Wakrah, 17:00), Grupa H
Coreea de Sud - Portugalia (Education City Stadium - Doha, 17:00), Grupa H
Serbia - Elveţia (Stadium 974 - Doha, 21:00), Grupa G
Camerun - Brazilia (Lusail Stadium- Al Daayen, 21:00), Grupa G

OPTIMILE DE FINALĂ

Sâmbătă 3 decembrie

Meciul 49: A1 - B2 (Khalifa International Stadium - Ar-Rayyan, 17:00)
Meciul 50: C1 - D2 (Ahmad Bin Ali Stadium - Ar-Rayyan, 21:00)

Duminică 4 decembrie

Meciul 52: D1 - C2 (Al Thumama Stadium - Doha, 17:00)
Meciul 51: B1 - A2 (Al Bayt Stadium - Al Khor, 21:00)

Luni 5 decembrie

Meciul 53: E1 - F2 (Al Janoub Stadium - Al Wakrah, 17:00)
Meciul 54: G1 - H2 (Stadium 974 - Doha, 21:00)

Marţi 6 decembrie

Meciul 55: F1 - E2 (Education City Stadium - Doha, 17:00)
Meciul 56: H1 - G2 (Lusail Stadium - Al Daayen, 21:00)

SFERTURILE DE FINALĂ

Vineri 9 decembrie

Meciul 58: câştigătoarea meciului 53 - câştigătoarea meciului 54 (Education City Stadium - Doha, 17:00)
Meciul 57: câştigătoarea meciului 49 - câştigătoarea meciului 50 (Lusail Stadium - Al Daayen, 21:00)

Sâmbătă 10 decembrie

Meciul 60: câştigătoarea meciului 55 - câştigătoarea meciului 56 (Al Thumama Stadium - Doha, 17:00)
Meciul 59: câştigătoarea meciului 51 - câştigătoarea meciului 52 (Al Bayt Stadium - Al Khor, 21:00)

SEMIFINALE

Marţi 13 decembrie

Meciul 61: câştigătoarea meciului 57 - câştigătoarea meciului 58 (Lusail Stadium - Al Daayen, 21:00)

Miercuri 14 decembrie

Meciul 62: câştigătoarea meciului 59 - câştigătoarea meciului 60 (Al Bayt Stadium - Al Khor, 21:00)

FINALA MICĂ

Sâmbătă 17 decembrie

Meciul 63: învinsă meci 61 - învinsă meci 62 (Khalifa International Stadium - Ar-Rayyan, 17:00)

FINALA

Duminică 18 decembrie

Meciul 64: câştigătoarea meciului 61 - câştigătoarea meciului 62 (Lusail Stadium - Al Daayen, 17:00)

Foto: pixabay

Save
Cookies - preferințele utilizatorului
Folosim cookie-uri pentru a vă asigura că veți obține cea mai bună experiență pe site-ul nostru. Dacă refuzați utilizarea cookie-urilor, este posibil ca acest site să nu funcționeze conform așteptărilor.
Accept
Nu accept
Află mai multe
Functional
Instrumente utilizate pentru a vă oferi mai multe funcții atunci când navigați pe site, acestea pot include partajarea socială.
PHP.net
Accept
Nu accept
Marketing
Set de tehnici care au ca obiect strategia comercială și în special studiul pieței.
Facebook
Accept
Nu accept
Vot
Vot
Accept
Nu accept